Ciach-Szymon_532x665-min-1

Mec. Szymon Ciach

Radca prawny, specjalizuje się w prawie nowych technologii oraz wsparciu transformacji cyfrowej.

Jego głównym obszarem zainteresowań jest wsparcie organizacji w realizacji projektów IT oraz wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych. W tym celu dostarcza klientom odpowiednie narzędzia adresujące ryzyka prawne oraz wspiera ich w wyborze odpowiedniego modelu prawnego.

Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu umów IT – w tym dotyczących projektów wdrożeniowych, usług chmurowych, licencji oprogramowania, a także umów utrzymania i rozwoju systemów informatycznych. Doradza w tradycyjnych projektach waterfall’owych, jak i projektach wykorzystujących metodyki zwinne (agile) oraz hybrydowe. Wspiera instytucje finansowe w zakresie regulacji outsourcingowych – w szczególności w związku z wykorzystywaniem usług chmurowych (prawo bankowe, usługi płatnicze, ubezpieczenia, firmy inwestycyjne).

Specjalizuje się w technologii blockchain – jest współautorem publikacji dotyczących jej biznesowych i prawnych aspektów. Prelegent na szkoleniach i wydarzeniach branżowych. Wykładowca na studiach podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego.

Szymon Ciach jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiował również na West Bohemia University w Pilznie, Czechy. Doświadczenie zdobywał w renomowanych kancelariach prawnych.

Nasi prelegenci