Piotr Kaniewski

Piotr Kaniewski

Adwokat, ma wieloletnie doświadczenie w zakresie kontraktów IT i własności intelektualnej, ekspert w obszarze zagadnień prawnych dotyczących sztucznej inteligencji (AI) oraz kontraktowania Agile&DevOps.

Piotr jest ekspertem w zakresie transakcji technologicznych. Specjalizuje się w projektowaniu i negocjowaniu umów IT oraz własności intelektualnej. Doradza w budowaniu zwinnych modeli kontraktowania i zakupów. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie przy wdrażaniu rozwiązań chmurowych, w szczególności w sektorze finansowym.

Jego obszarem zainteresowania i prawdziwą osobistą pasją jest sztuczna inteligencja. Piotr był zaangażowany w bardzo wczesne projekty prawne dotyczące wdrażania sztucznej inteligencji, a także w rozwój rozwiązań legal-tech opartych na sztucznej inteligencji.

Piotr doradzał w projektach IT o wartości kilkuset milionów złotych, zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, dotyczących szeregu rozwiązań IT o strategicznym znaczeniu dla polskich agencji rządowych, instytucji finansowych, dostawców IT, organizacji z sektora healthcare i energetyki.