filip windak bio

Filip Windak

Pracuję jako Associate w praktyce finansowań i regulacji finansowych kancelarii Bird & Bird.

Specjalizuję się w doradztwie regulacyjnym na rzecz instytucji finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem podmiotów prowadzących działalność w obszarze kryptoaktywów (m.in. giełdy kryptowalutowe oraz emitenci tokenów) oraz podmiotów z branży FinTech.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa w obszarze dynamicznie zmieniających się przepisów regulujących funkcjonowanie rynku finansowego, w tym w szczególności MiCA, AML, PSD, CRD, CRR, MiFID.

Doradzam start-up’om oraz dużym instytucjom zagranicznym przy rozpoczęciu działalności na polskim rynku.

Swoją wiedzę i doświadczenie miałem okazję wykorzystać uczestnicząc w licznych grupach roboczych, wystąpieniach, szkoleniach, a także, będąc współautorem licznych publikacji, w tym komentarza do ustawy o usługach płatniczych.

Posiadam również doświadczenie w doradztwie w transakcjach finansowania – zarówno po stronie podmiotów finansujących jak i kredytobiorców.

Przed dołączeniem do Bird & Bird, zdobywałem doświadczenie w renomowanych kancelariach międzynarodowych.

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, a także, ukończyłem podyplomowe studia prawnicze w Columbus School of Law na Catholic University of America w Waszyngtonie

Ukończyłem aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, zakończoną zdanym egzaminem adwokackim.