DSC08409x

Olgierd Świerzewski

Radca prawny, Partner, Executive Director, Szef Sektora Usług Finansowych w Kochański & Partners

Olgierd jest Szefem Sektora Usług Finansowych w Kochański & Partners oraz partnerem w praktyce Transakcji Technologicznych. Jest rekomendowany przez Legal500 jako lider w sektorze bankowości i finansów. Został również nominowany jako In-house Lawyer of the Year w 2018 r. przez prestiżowy magazyn The Lawyer, a także posiada tytuł Project Management Professional przyznany przez najbardziej prestiżową globalną organizację zarządzającą projektami, Project Management Institute.

Posiada szerokie doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem regulacyjnym, a także przeprowadzaniu analiz i ocen wpływu zmian regulacyjnych na działalność firm. Koordynował liczne projekty związane z przewidywaniem ryzyka prawnego i oceną wpływu nowych aktów regulacyjnych na działalność gospodarczą, m.in. dla rządu Rzeczpospolitej Polski, Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz spółek prywatnych z branży farmaceutycznej, IT i banków.

Jego praktyka koncentruje się przede wszystkim na transakcjach i transferach technologii, pozyskiwaniu funduszy i finansowaniu, wspólnych przedsięwzięciach, zakupach technologii, outsourcingu i doradztwie w zakresie ochrony danych oraz aspektów regulacyjnych biznesu cyfrowego.

Przez 8 lat kierował działem prawnym Accor Hotels, gdzie był odpowiedzialny za obsługę spraw firmy, w tym wdrożenie wymogów RODO w 16 krajach w Europie. Był też oddelegowany do pracy dla giganta rynku IT, firmy Dell, na stanowisku prawnika wewnętrznego.

Posiada duże doświadczenie w doradztwie przy transakcjach fuzji i przejęć (między innymi doradzał: Starbucks Coffee, BP Polska, Teich, Aviko, Royal Cosun, Caparo Engineering, PKP Cargo, UGI Corporation, Varian Medical Technologies, Bravura Solutions, IFS, Hanseatic Capital, AccorHotels ), a także w zakresie umów kredytowych i finansowania (min. dla Royal Bank of Scotland, Barclays, Kaupthing Bank, UBS International, WestLB, GE Bank, Bank of China).

Nasi prelegenci