portret BIO

Marcin Chruściel

Dysponuje międzynarodowym doświadczeniem i osiągnięciami w obszarze bankowości detalicznej, kart i płatności, sprzedaży i rozwoju produktów, procesów M&A oraz współtworzenia start-up’ów zdobyte w dużych europejskich i krajowych bankach, takich jak: PKO BP, Raiffeisen Bank Polska SA, Polbank EFG (EFG Eurobank Ergasias SA), i Bank Austria Creditanstalt. Od marca 2017 w Orange Polska odpowiada za rozwój usług finansowych i bankowych dla klientów Orange. Aktualnie dodatkowo pełni również rolę przewodniczącego Komitetu FinTech w PIIT. Aktywnie wspiera i rozwija jako Mentor współpracę z FinTech w ramach OrangeFab. Członek rad programowych kongresów oraz konferencji, mentor i mówca biznesowy. Pełnił również rolę członka Prezydium Rady Wydawców Kart Bankowych przy Związku Banków Polskich. Inicjator pierwszego raportu o rynku Blockchain w Polsce wydanego pod auspicjami PIIT.
Entuzjasta tworzenia unikalnych doświadczeń klientów w nowym digitalnym świecie ze szczególnym uwzględnieniem zmian płynących z PSD2 oraz OpenBanking. Aktywnie wspieraobszar FINTECH z długoterminową wizją w zakresie zmian na rynkach finansowych spowodowanych rewolucją technologiczną (#VR #AI #blockchain #5G #mashinelearning #BIGDATA #BOT #cloud #3Dprinter #virtualassistance #autonomouscars) wpasowując się w przyszłe oczekiwania klienta. Zwolennik metodologii Design Thinking & Service Design połączonej ze agile’owym podejściem biznesowym.
Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Łazarskiego. Ukończył także Podyplomowe Studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz dedykowane programy w ramach Harvard Business School szczególnie w obszarze leadership, który to obok mentoringu i rozwoju mentalnego stanowią coraz bardziej istotny fundament rozwoju osobistego i biznesowego.

Nasi prelegenci