Jarosław Świerczewski — kopia

Jarosław Świerczewski

EY Polska, Technology Consulting, Associate Partner, Lider transformacji cyfrowej sektora bankowego

Lider z ponad 20 letnim doświadczeniem w obszarze transformacji cyfrowej bankowości. Pasjonat piłki nożnej (fan Chelsea Londyn), zakochany w kulturze bałkańskiej.

Jarek jest liderem obszaru transformacji cyfrowej sektora bankowego, który realizuje inicjatywy zarówno na polskim, jak i zagranicznych rynkach. Koordynuje prace zespołów,odpowiadających na potrzeby technologiczne dzisiejszej oraz przyszłej bankowości.

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży finansowej, w szczególności w prowadzeniu strategicznych projektów cyfrowych, a także wdrożeń rozwiązań informatycznych wspierających produkty i serwisy bankowe. Pełniąc role menedżerskie, współtworzył rozwój polskiej bankowości poprzez implementację innowacyjnych modeli biznesowych w kanałach elektronicznych. Jest współtwórcą mBanku i MultiBanku. Międzynarodowe doświadczenie zdobył biorąc udział w wielu kluczowych dla rynku finansowego projektach, m.in. przy tworzeniu banków Mobi Banka na Bałkanach, Credit Agricole MOBILE dla rynku europejskiego. Przez ostatnie lata prowadził także projekty dedykowane dla Azji.

Jarek jest absolwentem London Business School, ukończył również Executive MBA na London School of Economics.

Jak Jarosław wciela w życie misję EY: “building a better working world”
Kompleksowe i skuteczne zaadresowanie największych wyzwań sektora bankowego bazuje na połączeniu płaszczyzn regulacyjnych, technologicznych oraz biznesowych. Dlatego tak istotne jest by profesjonalne wsparcie w tworzeniu ścieżki rozwoju innowacyjności organizacji wiązało się ze zwiększeniem wspólnego potencjału ludzi, technologii oraz bezpieczeństwa danych.

Nasi prelegenci