Adam Kokoszkiewicz, BLIK

Adam Kokoszkiewicz

Z branżą płatniczą związany jest od ponad 20 lat.

Obecnie, od lipca 2014, jako Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Polskim Standardzie Płatności (operator płatności BLIK) odpowiedzialny jest za pozyskiwanie klientów z obszaru bankowości, agentów rozliczeniowych i integratorów płatności elektronicznych. Odpowiada za budowanie relacji oraz współpracę biznesową z uczestnikami rynku płatności mobilnych. Do jego obowiązków należy także zarządzanie procesem sprzedaży oraz negocjowanie umów z zachowaniem reżimów regulatorskich dla systemu płatniczego (Prawo Bankowe, NBP, KNF, UOKiK).

Poprzednio działał w obszarze produkcji i personalizacji kart płatniczych, gdzie w latach 2001-2013 w Grupie Austria Card i PWPW zajmował się zarządzaniem, sprzedażą i współpracą z sektorem bankowym. Ponadto w latach 2012-2013, jako Prezes Zarządu odpowiedzialny był za proces połączenia ze strukturami właścicielskimi. Po zakończeniu procesu inkorporacji pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. Elektronicznych Instrumentów Płatniczych w PWPW S.A.

Uzyskał dyplom MBA w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie. Jest także absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych) oraz AWF w Warszawie (Wydział Rekreacji i Turystyki).

Nasi prelegenci